Konu Bilgileri - GP
Konu : Teamspeak3 Kullanımı
Yazar : Mertcan P. [TSK] Forum : GP - GamePaylaşım
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 113

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teamspeak3 Kullanımı
#1
 
TeamSpeak 3 Kişiye Yetki Verme,Kickleme ve Banlama


Bir kişiye yetki vermek,bir role atamak için ise kişi üzerine sağ tıklıyoruz ve “Set Server Group” seçeneğine tıklayarak istediğiniz rolü verebilirsiniz.Eğer kullanıcıyı serverdan atmak için “Kick Client from Server” seçeneğine tıklayın.Eğer yasaklamak yani banlamak istiyorsanız da “Ban Client” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Kanal Oluşturmak


Kanal oluşturmak için ise başta bulunan kanal ismine sağ tıklıyoruz ve “Create Channel” seçeneğine tıklıyorsunuz.Çıkan pencerede kanal ismini yazabilir isterseniz şifre yazabilirsiniz.Channel Type kısmında ise Permanent seçeneğini işaretleyin.Peki oluşturduğum bir kanalı nasıl özelleştirebilirim diye soracak olursanız kanalın üstüne geliyorsunuz sağ tıklıyorsunuz.Açılan küçük pencerede “Edit Channel” seçeneğini seçiyorsunuz.Karşınıza böyle bir pencere açılacak.Gördüğünüz üzere Kanal ismi ilk sırada yer alıyor.Bunu değiştirebilirsiniz.Şifre koyabilir veya değiştirebilirsiniz.Description alanına kanal hakkında bir açıklama veya resim linki ekleyebilirsiniz.Channel Type kısmını Permanent olarak işaretleyin.Diğer seçeneklerde bazen hatalar oluşabiliyor.Eğer bir kanalı AFK odası yapmak istiyorsanız “Nedeed Talk Power” kısmını 99999 olarak değiştirin.

Yetki Oluşturmak


eğer serverda admin iseniz yeni roller yaratabilirsiniz.Örneğin moderatör,yardımcı ve benzeri gibi.Tıkladığınızda açılan pencerede ilk sırada ki “Server Groups” kısmına tıklıyoruz.Sol tarafta mevcut olan roller gözükmektedir.En altta artı işareti göreceksiniz buraya tıklayarak yeni roller oluşturabilirsiniz.Örneğin bir rol oluşturduk.Peki bu rolün yetkilerini nasıl ayarlayacağız.Burada yapmanız gereken yine sol tarafta bir role tıklıyoruz.Sağ tarafta bu rolün özellikleri gözüküyor.İlk başta gördüğünüz üzere “Administrate the Server” kısmı mevcut.Burada bu role sahip kişilere server ayarlarını değiştirebilme yetkileri verebiliyorsunuz.Bu kısmı sadece güvendiğiniz kişilere vereceğiniz rollerde etkinleştirmenizi öneririm.İkinci seçenekte bu role grup kurma,kanal kurma ve bunları düzenleme yetkileri verebilirsiniz.Biraz daha aşağılarda “Administrate Clients (move,kick,ban)” kısmı bulunuyor.Burada bu role bir kullanıcıyı kickleme,hareket ettirme ve banlama gibi yetkiler verebiliyorsunuz.Yine bir aşağıda role kanal oluşturma,düzenleme ve silme yetkileri verebiliyorsunuz.

Detaylı "yetki oluşturmak" anlatmamı isterseniz konu altında yorum yaparsanız yetki açmak üzerine yeni bir konu açarım.


Kullanıcının İmzası - Game Paylaşım
Hayat Be Albayım..


Game Paylasim // CS 1.6 indir / Oyun Forumu
Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


  1 Ziyaretçi


Gamepaylasım Kimdir ?

Oyun Dosyaları Paylaşım Platforumu diyoruz çoğu zaman. Oyuncuların her zaman yanında olan bir forum. Birçok server yada sunucuya sponsorluk yaptık. Oyuncuların kazanmaları için forumumuza gelir / kazanç sistemi ekledik. - CS 1.6 ve CSGO -

GamePaylasim.COM