Konu Bilgileri - GP
Konu : Youtube Video Düzenleme Programları
Yazar : Kaan Forum : GP - GamePaylaşım
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 63

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube Video Düzenleme Programları
#1
Game Paylasim // CS 1.6 indir / Oyun Forumu

Bugün sizlerle birlikte en iyi YouTube montaj programları konusu üzerine bir liste incelemesi yapacağız. Dünyanın en geniş kapsamlı ve en büyük video içerik platformu olmayı başardılar artık. İnsanlar, YouTuber olabilmek için zaman içerisinde sektörde ki birçok ismi örnek alır hale geldi.

Tabi ki kaliteli içerik olmazsa olmazlarımızdan birisi. Peki YouTube video montajı nasıl yapılır ? Yakın zaman içerisinde daha detaylı bilgiler sunacağız ancak şuan için doğrudan montaj programlarının tanıtımı üzerine bilgiler sunmak istiyoruz. En pratik ve sıfırdan öğrenilmesi için kaynağı en bol programları öncelikli olarak tuttuğumuzu yineleyelim.

Adobe After Effects

Adobe şirketinin kurgu ve montaj üzerine hazırladığı en pratik programlardan birisi. Türkiye genelinde de en çok bu program kullanılır. YouTuber içerik oluşturucularının da yegane tercih ettikleri yazılım After Effects arkadaşlar. Montaj işlemi son derece kolay, efekt kütüphanesi son derece geniş. Bununla birlikte internette ücretsiz eğitim kaynağı ya da hazır şablonlar olarak da en pratik seçeneklerden. 

Adobe Premiere

After Effects'e nazaran daha fazla montaja eğilim göstermiş programlar arasında kendisini gösteriyor. Son derece pratik bir arayüz ve yine ders anlamında internette ki en yaygın kaynağa sahip programlar arasında. Son derece verimli çalışan bu program, render esnasında bilgisayarlarınızı da çok yormuyor. Dolayısı ile bu anlamda yine öncelikli tutulması gereken başlıca seçenekler arasında kendini gösteriyor.

Edius

%100 ileri seviye bir program olduğunu söyleyebiliriz. Edius, kurgu ve montaj uygulamasıdır. Amerikan sinemasının yeşil perde filmlerinin kurgu ve montajları da bu program ile birlikte yapılır. Günümüzde sayısı az da olsa birkaç YouTuber bu program ile kurgu yaparak fark yaratıyor. Efekt ağırlıklı videolar oluşturmak isterseniz dünyanın en iyisi. Ancak öğrenim kaynağı son derece az ve oldukça profesyonellik isteyen bir program.

FinalCut Pro

Öğrenim kaynağı açısından zengin ve her açıdan pratik bir program. Videoları kesme, birleştirme, montaj, geçiş efektleri v.b. konularda oldukça iyi bir yazılım. Bilgisayarınızı yormaması en ideal artılarından birisi. RAM tüketimi birçok programa nazaran son derece ideal. Dolayısı ile öncelikli tutulması gereken ideal programlar arasında yer alıyor.

DaVinci Resolve

Listemizde sizlere önerebileceğimiz son ve en efektik programlardan birisi de DaVinci Resolve. Karmaşık bir programdır ancak profesyonellik açısından muazzamdır. Yine dizi ve film sektöründe kullanılan, arka planında gelişmiş bir matematik ve yapay zeka çalışan bu program da deneyim istiyor. İnternet üzerinde dersleri az da olsa mevcut. Ön planda tutulabilir bir örnek.


Kullanıcının İmzası - Game Paylaşım
Sırtım yere gelmedikçe döner gider değirmen ve bir gün tanrı olsanızda karşınızda eğilmem
Game Paylasim // CS 1.6 indir / Oyun Forumu
Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


  1 Ziyaretçi


Gamepaylasım Kimdir ?

Oyun Dosyaları Paylaşım Platforumu diyoruz çoğu zaman. Oyuncuların her zaman yanında olan bir forum. Birçok server yada sunucuya sponsorluk yaptık. Oyuncuların kazanmaları için forumumuza gelir / kazanç sistemi ekledik. - CS 1.6 ve CSGO -

GamePaylasim.COM